Domov » blog, uporabnik

Raba alkohola in različnih substanc na Finskem in v Sloveniji

17 January 2018 Brez komentarjev Sergeja Masten

V sklopu praznovanja 100 let finske neodvisnosti so v Finskem arhivu družboslovnih podatkov (FSD) pripravili nabor podatkov raziskav na temo alkohola in rabe različnih substanc. Raziskave s Finske si oglejte na povezavi.

Podatki, ki se celoviteje ali le delno dotikajo tematike o rabi alkohola in drugih substanc, so dostopni tudi v katalogu ADP, in sicer znotraj raziskav:

• Kralj, Ana, Blaž Lenarčič, Zorana Medarić in Blaž Simčič. (2010). Mladi in alkohol v Sloveniji: Youth and alcohol abuse in Slovenia [podatkovna datoteka] Ljubljana: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede, Arhiv družboslovnih podatkov. ADP – IDNo: MLAALK07.
  • Malnar, Brina. (2009). Raziskava o navadah ljudi pri uporabi zdravil [datoteka podatkov]. Slovenija, Ljubljana: Univerza v Ljubljani, Arhiv družboslovnih podatkov. ADP – IDNo: ZDRAV04.
  • Toš, Niko. (2007). Raziskava o obsegu pasivnega kajenja med odraslimi prebivalci RS [datoteka podatkov]. Slovenija, Ljubljana: Univerza v Ljubljani, Arhiv družboslovnih podatkov. ADP – IDNo: KAJEN06.
  • Bernik, Ivan. (2001). Mladina in AIDS, 1998. [podatkovna datoteka] Ljubljana: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede, Arhiv družboslovnih podatkov.
    ADP – IDNo: MLAAID98.
  • Bernik, Ivan. (2001). Mladina in AIDS, 1997. [podatkovna datoteka] Ljubljana: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede, Arhiv družboslovnih podatkov.
    ADP – IDNo: MLAAID87.

Več vprašanj na temo pitja alkohola in uporabe substanc lahko najdete v seriji Slovensko javno mnenje, katere glavni avtor je Niko Toš. Še posebej preverite izpostavljene raziskave: SJM921, SJM941, SJM962SJM992, SJM013, SJM053, SJM112SJM161.

Za več raziskav prebrskajte katalog ADP:

Vir: Medarić 2012

Vir:  Medarić 2012

Viri:

Medarić, Z. (2012). Mladi in alkohol v Sloveniji: Rezultati raziskave. Dostopno prek http://www.infomosa.si/doc/Medaric_-_Mladi_in_alkohol_v_Sloveniji.pdf

Komentiraj!

Dodajte svoj komentar ali uporabite trackback iz svoje strani. Lahko se tudi naročite na komentarje preko RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

Lahko uporabite: