[11 Feb 2019 | Brez komentarjev | | admin]

Za blog ADP piše dr. Špela Verovšek iz Fakultete za arhitekturo. Na zanimiv način izpostavi težave, s katerimi so se soočali pri načrtovanju in izvedbi raziskave. Priporočamo v branje!

Research Data Management events

blog, CESSDA, stroka »

[13 Mar 2019 | Brez komentarjev | | admin]

V začetku marca 2019 je v Utrechtu potekalo uvodno srečanje partnerjev projekta SSHOC. Predstavniki so začrtali so smernice dela in uskladili skupne aktivnosti. ADP bo aktivno sodeloval v treh delovnih sklopih. Več na blogu.

blog, CESSDA »

[13 Mar 2019 | Brez komentarjev | Tagi: , | Gregor Žibert]

V letu 2019 se je v sklopu konzorcija CESSDA začel izvajati projekt CESSDA Widening Activities 2019, ki se osredotoča na širitvene dejavnosti, v njem pa kot član konzorcija aktivno sodeluje tudi Arhiv družboslovnih podatkov.

blog, stroka »

[12 Mar 2019 | Brez komentarjev | | admin]

Konec februarja 2019 je na Fakulteti za družbene vede potekal prvi sestanek projekta RDA Node Slovenija. Skupina udeležencev se je seznanila z delovanjem organizacije RDA v evropskem in globalnem prostoru in začrtala glavne aktivnosti projekta.