[7 Jul 2017 | Brez komentarjev | Tagi: , , , | admin]

Kitajski trg ponuja veliko priložnosti in izzivov za slovenska podjetja. Leta 2016 je 156 milijonov kitajskih turistov prečkalo meje svoje države, obisk kitajskih turistov se povečuje tudi v Sloveniji. V ADP smo objavili raziskavo o pričakovanjih, karakteristikah in motivaciji za potovanje kitajskih turistov v Sloveniji in Črni gori. Dr. Andrej Raspor v nadaljevanju predstavi podrobnosti!

Research Data Management events

blog »

[11 Jul 2017 | Brez komentarjev | | irenav]

V Bergnu na Norveškem je 15. junija 2017 potekala slovestnost ob podelitvi naziva ERIC Konzorciju evropskih arhivov družboslovnih podatkov. Iz Slovenije sva se dogodka udeležila predstavnik Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter predstavnica ADP. Več v nadaljevanju!

blog »

[10 Jul 2017 | Brez komentarjev | | sonjab]

V Finskem arhivu družboslovnih podatkov so pripravili nabor raziskav povezanih s prehrano in navadami Fincev, ki so dostopne v angleškem jeziku. V ADP smo za vas izbrskali nekaj raziskav o prehrani Slovencev in njihovih stališčih s tem v zvezi. Vabimo vas k ogledu izbranih raziskav iz obeh držav, morda odkrijete kaj novega!

blog, Metina lista »

[3 Jul 2017 | Brez komentarjev | Tagi: , , | admin]

Dr. Andrej Kovačič s Fakultete za medije je v prispevku predstavil podatkovno zbirko Mediji in srednješolci (2016). Podatki imajo velik potencial za ponovno rabo in so skupaj z drugo dokumentacijo dostopni v Arhivu družboslovnih podatkov. Več v nadaljevanju!