[17 Nov 2020 | Brez komentarjev | Tagi: , , , | Janez Štebe]

Da bi se lahko ustrezno in pravočasno odzvali na krizne razmere v obdobju COVID-19, je pomembna hitra razpoložljivost kakovostnih podatkov, ki so zadostno opisani, da jih lahko uporabijo tudi raziskovalci izven skupine, ki jih je zbrala. Vzorci z virusom C-19 za razbiranje genetske sestave so zaokrožili širom sveta v nekaj tednih po izbruhu pandemije z namenom prispevati k razumevanju in obvladovanju bolezni, kar vključuje izdelavo cepiv, lajšanje simptomov, ukrepe za preprečevanje okužbe ipd. Vabljeni k deljenju vaših raziskovalnih podatkov!

blog, stroka »

[9 Nov 2020 | Brez komentarjev | | irenavb]

Med 2. in 4. novembrom 2020 je potekala letna konferenca združenja OPERAS. Dogodka se je udeležila sodelavka Irena Vipavc Brvar, ki je za blog ADP izpostavila nekaj pomembnih točk srečanja. Vabljeni k branju!

Več »

blog, delavnice, stroka »

[8 Nov 2020 | Brez komentarjev | Tagi: , , | sonjab]

Pri evropski digitalni infrastrukturi za umetnost in humanistiko DARIAH so oblikovali spletno orodje DARIAH ELDAH Consent Form Wizard za podporo pri oblikovanju obrazca, s katerim od udeležencev pridobimo soglasje za sodelovanje ter opredelimo način obdelave njihovih osebnih podatkov. Vabljeni k branju in preizkušanju čarovnika!

blog »

[14 Aug 2020 | Brez komentarjev | | admin]

Dr. Meta Novak iz Centra za politološke raziskave na Fakulteti za družbene vede piše o stanju in izzivih pri poučevanju evropskih vsebin v osnovnih in srednjih šolah v Sloveniji. Vabljeni k branju celotnega prispevka!