[13 Jun 2017 | Brez komentarjev | | admin]

Univerza v Ljubljani je gostila Erasmus+ mobilnosti osebja za usposabljanje 2017. O tem, kako lahko visokošolske knjižnice raziskovalcem nudijo podporo pri uresničevanju odprtega dostopa do publikacij in do raziskovalnih podatkov ter pri izgradnji in upravljanju nekaterih infrastruktur za odprto znanost, so udeležence seznanili vabljeni gostje.

Research Data Management events

blog »

[14 Jun 2017 | Brez komentarjev | Tagi: , , , | sonjab]

V Finskem arhivu družboslovnih podatkov so pripravili poseben sklop podatkovnih datotek, iz raziskav o kaznivih dejanjih. Poskrbeli so, da so podatkovne datoteke na voljo v angleškem jeziku in tako dostopne čim širši raziskovalni skupnosti. Več v nadaljevanju!

blog »

[14 Jun 2017 | Brez komentarjev | | sonjab]

V ADP koordiniramo konstitutivni sestanek delovne skupine za spremljanje zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov. Namen delovne skupine je, da preuči spremembe, ki jih za raziskovalno skupnost prinaša nova Splošna uredba (EU) o varstvu posameznikov pri obdelavi osebnih podatkov in o prostem pretoku takih podatkov ter spremlja prilagajanje slovenske zakonodaje novi uredbi. Več v nadaljevanju!

blog, usposabljanje »

[14 Jun 2017 | Brez komentarjev | | Ana Slavec]

Dr. Ana Slavec je pripravila kratka navodila za uporabo programa Excel, ki so nam lahko v pomoč, če želimo analizirati podatke iz ADP. Predstavila je uporabo tistih funkcij, ki jih tudi sama najpogosteje uporablja in ocenjuje, da bodo lahko v pomoč tudi drugim. Hkrati vabi, da ocenite, kako uporabna so po vašem mnenju navodila. Več v nadaljevanju!