[12 Jan 2022 | Brez komentarjev | | admin]

V sklopu nacionalnega raziskovalnega projekta Zaščita bronastih spomenikov v spremenljivem okolju, ki ga je vodil Zavod za varstvo kulturne dediščine, je raziskovalce zanimalo, kako vseprisotno dostopnost mobilnih naprav izkoristiti za spremljanje poslabšanja stanja kulturne dediščine v zunanjem okolju, kjer je izpostavljena različnim škodljivim dejavnikom, od onesnaženosti zraka do vandalizma. Več o raziskavi in rezultatih na blogu!

Več »

blog, dajalec, stroka, uporabnik »

V drugi polovici decembra 2020, le nekaj dni za tem, ko je bilo cepivo proti novemu korona virusu prvič odobreno v zahodnem svetu, je bila izvedena prva slovenska raziskava o odnosu prebivalstva do cepljenja proti bolezni, ki jo povzroča ta virus. Pobuda za raziskavo je prišla s strani skupine sedmih študentov Medicinske fakultete Univerze v Mariboru, ki jim je to temo pri seminarju Etika in pravni vidiki medicine predlagal njihov profesor dr. Matjaž Zwitter. Pridružila se je še skupina Covid-19 Sledilnik ter spletni panel JazVem.

Več »

blog, CESSDA, dajalec, uporabnik »

[26 Nov 2021 | Brez komentarjev | Tagi: , , , , , | S. H.]

Evropski konzorcij družboslovnih podatkovnih arhivov CESSDA je v sklopu seminarjev CESSDA Roadshow, ki so potekali v septembru in oktobru 2021, namenil pozornost še eni aktualni temi – raku in kroničnim boleznim. Več preberite na blogu ADP!

Več »

blog, dajalec, delavnice, uporabnik »

[24 Nov 2021 | Brez komentarjev | Tagi: , , | sonjab]

Z namenom, da bi čim bolje razumeli vpliv virusa na družbeno življenje in na posameznike ter omogočili interdisciplinarno sodelovanje ter enostaven in hiter dostop do raziskav, smo arhivi podatkov pod okriljem Konzorcija evropskih arhivov družboslovnih podatkov vzpostavili centralne podatkovne točke za zbirke raziskav o koronavirusni bolezni.