[24 Oct 2019 | Brez komentarjev | | Sergeja Masten]

Vaidas Morkevičius, PhD, from the Lithuanian Data Archive for Humanities and Social Sciences (LiDA) visited the Slovenian Social Science Data Archives (ADP) between 15 and 16 April 2019. A two-day visit was full of interesting discussions and useful two-way information sharing.

blog »

[22 Oct 2019 | Brez komentarjev | | Sergeja Masten]

Med 18. in 19. oktobrom 2019 je na Bledu potekalo že tradicionalno Sociološko srečanje, ki ga organizira Slovensko sociološko društvo. Letošnje srečanje je nosilo naslov »Znanost in družbe prihodnosti«. V okviru dogodka je potekalo 8 različnih sekcij ter 5 okroglih miz, družili smo se tudi s kolegi iz Hrvaške in Srbije.

blog, stroka »

[16 Oct 2019 | Brez komentarjev | | Sergeja Masten]

Svetovni dan hrane praznujemo vsako leto 16. oktobra. Uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (FAO – The Food and Agriculture Organization), ki deluje kot nevtralna institucija v okviru OZN za odpravljanje lakote v svetu. Omenjeni datum je bil izbran, ker je bila na ta dan leta 1945 ustanovljena organizacija FAO. Več na blogu!

blog »

[7 Oct 2019 | Brez komentarjev | | admin]

25. septembra 2019 je na Fakulteti za družbene vede, Univerze v Ljubljani, potekal že 8. Dan spletnega anketiranja (DSA). Dogodek je organiziral Center za družboslovno informatiko (CDI) Fakultete za družbene vede in je bil namenjen širši strokovni javnosti in vsem uporabnikov spletnih anket ter uporabnikom orodja za spletno anketiranje 1KA.