[6 Jul 2018 | Brez komentarjev | | Sergeja Masten]

V arhivu ugotavljamo, da raziskovalcem po izvedenem intervjuju nemalokrat zmanjka časa in moči, da bi pripravili še celovit prepis pogovora, čeprav je z vidika arhiviranja in ponovne uporabe ta ključnega pomena. V nadaljevanju poiščite koristne napotke in priporočila za delo!

Research Data Management events

blog, stroka »

[11 Jul 2018 | Brez komentarjev | Tagi: , , , | Janez Štebe]

Vodja ADP poroča o udeležbi na delavnici v okviru projekta SERISS (Obzorja 2020), ki je v ospredje postavila vprašanja povezovanja anketnih in drugih vrst podatkov v povezavi s pravnimi in etičnimi vidiki ter novo evropsko zakonodajo s tega področja. Več v nadaljevanju.

blog, stroka »

[11 Jul 2018 | Brez komentarjev | Tagi: | sonjab]

Cilj direktive je urediti okoliščine čezmejne uporabe avtorsko zaščitenih vsebin v digitalnem okolju. Dobršen del vsebine se nanaša na besedilno in podatkovno rudarjenje v povezavi z raziskovalno dejavnostjo. Ker so evropski poslanci v začetku julija 2018 predlog vrnili v javno obravnavo, vas vabimo, da se seznanite z vsebino direktive.

blog, dajalec »

[11 Jul 2018 | Brez komentarjev | | Maja Dolinar]

14. in 15. junija 2018 je na Fakulteti za družbene vede potekala mednarodna konferenca »Spolna diferenciacija v medijski industriji« v organizaciji Mirovnega inštituta in Fakultete za družbene vede. Namen konference je bil nasloviti procese uspoljenosti medijev na preseku medijske politike, produkcije, reprezentacije in potrošnje. Konference se je udeležila tudi sodelavka Arhiva družboslovnih podatkov, ki je predstavila članek »Portret “tradicionalne” maroške patriarhalne družbe v maroški televizijski komediji L’Couple in njen vpliv na odnose med spoloma v Maroku”.