Kvalitativni podatki
Kvalitativni podatki običajno nastanejo s kvalitativnimi raziskovalnimi metodami, pogosto v nestrukturirani obliki. Med pogostejše kvalitativne podatke v arhivih družboslovnih podatkov uvrščamo intervjuje, fokusne skupine in drugo besedilno gradivo, pa tudi fotografije in videoposnetke.
V ADP nudimo strokovno podporo in učna gradiva za pomoč pri ravnanju s kvalitativnimi podatki, ki jih velja arhivirati in objaviti v ADP.
Priročnik za ravnanje s kvalitativnimi podatki za potrebe arhiviranja in objave v ADP
V priročniku so na enem mestu zbrani odgovori na pogosta vprašanja o ravnanju s kvalitativnimi podatki za potrebe arhiviranja in objave v ADP. Cilj je, da bi slovenski raziskovalni skupnosti približali prakse, ki so uveljavljene v raziskovalnih okoljih z razvito tradicijo arhiviranja raziskovalnih podatkov.
Priročnik je namenjen raziskovalkam in raziskovalcem na različnih stopnjah kariere, motiviranim za objavo kvalitativnih podatkov v ADP, pa tudi njihovim sodelavkam in sodelavcem, ki jim pomagajo v življenjskem krogu raziskovalnih podatkov.
Priloga priročnika je datoteka v formatu excel, kjer so na voljo predloge za dokumentiranje naslednjih vrst podatkov: intervjuji, fokusne skupine, arhivsko gradivo in fotografije.
Avtorica se uporabnicam in uporabnikom priročnika priporočam, da mi posredujejo svoje uporabniške izkušnje; te bom vključila v naslednjo različico Priročnika za ravnanje s kvalitativnimi podatki.
Povezava do priročnika in predlog:
BEZJAK, Sonja. 2024. Priročnik za ravnanje s kvalitativnimi podatki za potrebe arhiviranja in objave v ADP, V1 [publikacija].
BEZJAK, Sonja. 2024. Predloge za opis dokumentacije kvalitativnih raziskav. Priloga k dokumentu Priporočila za ravnanje s kvalitativnimi podatki za potrebe arhiviranja in objave v ADP, V2 [predloge].