Konferenca: Znanstvene revije Slovenije in raziskovalni podatki

Kraj: Fakulteta za družbene vede, Ljubljana
Organizator: ADP - Arhiv družboslovnih podatkov
RDA vozlišče Slovenija
Arhiv družboslovnih podatkov kot koordinator RDA vozlišča Slovenija vabi na konferenco Znanstvene revije Slovenije in raziskovalni podatki, ki bo 28. januarja 2020 na Fakulteti za družbene vede UL.

Konferenca bo predstavila podlage in rezultate delovne skupine za sodelovanje z znanstvenimi revijami, ki deluje v okviru nacionalnega vozlišča združenja Research Data Alliance. Predstavniki uredništev štirih sodelujočih revij bodo predstavili potek svoje izkušnje in prenovo politik revij, v zadnjem delu konference pa se bodo slovenski raziskovalci in uredniki srečali na okrogli mizi ob pogovoru o razlogih, spodbudah in ovirah pri uveljavljanju odprtih podatkov. Konferenca je namenjena predvsem predstavnikom znanstvenih revij v Sloveniji, vabljeni pa so tudi vsi drugi, ki jih problematika zadeva.

Več informacij in registracija na povezavi.