Nova raziskava: Študijski krožki 2013-2016: spremljanje dejavnosti

Objavil Maja Dolinar, 16. 3. 2018 ob 07:17

Objavili smo raziskavo z naslovom "Študijski krožki 2013-2016: spremljanje dejavnosti".

Študijski krožki so majhne skupine, ki se načrtno učijo. Ti potekajo že od leta 1993. Sistematično spremljanje je bilo zasnovano z namenom letnih poročil, ki so po desetih letih prešla v raziskovano zasnovane analize. Namen spremljanja in raziskovanja študijskih krožkov je ugotavljanje značilnosti neformalnega učenja v majhnih skupinah, ki poteka po vsej Sloveniji celo leto, financira pa ga MIZŠ pod določenimi pogoji (usposobljenost mentorja, upoštevanje načel ŠK, razpisni kriteriji). Raziskovanje poteka v okviru rednih nalog Andragoškega centra Slovenije. Rezultati raziskav služijo financerju za razvoj izobraževanja odraslih (npr. odzivanje na potrebe), za raziskovalno preučevanje specifičnih vprašanj (npr. odzivnosti določenih segmentov družbe, posebnosti skupnostnega učenja), za opazovanje časovne dinamike razvoja (npr. finančna vlaganja občin v izobraževanje odraslih) in za primerjave s tujino. V obstoječem podatkovnem nizu so združena raziskovanja v šolskih letih 2012/13, 2013/14, 2014/15 in 2015/16.

Oznake: ADP nova2018 raziskava

UNI-FDV'CESSDA coretrust_logo