Uvod v ravnanje z raziskovalnimi podatki

Date: Oct. 17, 2023
Place: online
Organizer: ADP - Arhiv družboslovnih podatkov
SPOZNAJ - Podpora pri uvajanju načel odprte znanosti v Sloveniji

Predavanje bo potekalo v okviru izobraževanj na temo odprte znanosti, ki jih organizira Univerza v Ljubljani. Obravnavalo bo življenjski krog podatkov, načrtovanje ravnanja z raziskovalnimi podatki, storitve s tega področja ter podatkovne objave. Predstavljena bosta tudi Arhiv družboslovnih podatkov kot primer nacionalnega področnega podatkovnega repozitorija, ki je certificiran kot zaupanja vreden, in Konzorcij evropskih arhivov družboslovnih podatkov CESSDA.

Predavali bosta dr. Sonja Bezjak in mag. Irena Vipavc Brvar iz Arhiva družboslovnih podatkov.

Več o programu in prijava na spletni strani Univerze v Ljubljani.

Če želite prejemati novice o projektu SPOZNAJ, se lahko prijavite na obveščanje prek povezave http://eepurl.com/itR58k.

ADP ALSO DISTRIBUTES

Creativity and identification of talents, The making of instruments for identification of talents - The influence of social and physical environment on development of youth creativity, 1990, CPS