Nova raziskava: Odprava administrativnih ovir, 2014

Objavil Maja Dolinar, 15. 9. 2017 ob 15:05

Objavili smo novo raziskavo z naslovom "Odprava administrativnih ovir (2014)", katere namen je bil pridobiti kategorizacijo administrativnih ovir ter ugotoviti seznanjenost z ukrepi za odpravo administrativnih ovir.

Cilj raziskave je bila konceptualizacija besedne zveze administrativna ovira, ki je nadalje služila tudi kot pomoč pri terminološki klarifikaciji javnopolitičnega področja. V raziskavi je bila pozornost namenjena tudi razjasnitvi tipa bremena (časovno, finančno in ostale oblike), ki ga administrativne ovire povzročajo podjetjem. Raziskava sledi trendom na področju raziskovanja percepcije podjetij in njihovega dojemanja regulacije ter njenih posledic. V mednarodnem okolju tovrstne raziskave dopolnjujejo surove podatke o (ne)uporabi regulatornih mehanizmov in pomenijo doprinos k identifikaciji realnega stanja na področju določene javne politike.

Oznake: ADP nova2017 raziskava

8. december 2017 | Ljubljana, Slovenia

PRAZNOVANJE 20 LET DELOVANJA ADP

24. november 2017 | Ljubljana