Nova raziskava: Indeks lustracije, 2012: Merjenje postkomunistične tranzicijske pravičnosti

Objavil Maja Dolinar, 21. 4. 2017 ob 14:52

Objavili smo novo raziskavo, ki predstavlja prvi celosten indeks lustracije. Zajema izdelavo večdimenzionalnega koncepta lustracije ter predstavlja raznolik pristop k merjenju najpogostejšega mehanizma po-komunistične tranzicijske pravičnosti v obdobju dveh desetletij po padcu komunizma. Z razvojem splošnega merjenja lustracije ta študija odpravlja pomanjkljivosti prejšnjih indeksov, saj loči med vrstami in intenzivnostjo lustracije ter resno obravnava primere ne lustracije, z namenom, da zagotovi znanstveno preverljivost. Indeks temelji na izvirnih empiričnih podatkih, intervjujih s strokovnjaki (t.i. »elite interviews«), digitaliziranih arhivih iz časa komunizma in analizah vsebine pravnih dokumentov štiriintridesetih postkomunističnih držav med letoma 1989 in 2012.

Oznake: ADP nova2017 raziskava

8. december 2017 | Ljubljana, Slovenia

PRAZNOVANJE 20 LET DELOVANJA ADP

24. november 2017 | Ljubljana