Dr. Mitja Hafner Fink je izredni profesor družboslovne metodologije na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani. Vodi raziskovalni program Slovensko javno mnenje na Centru za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij na FDV. Je tudi slovenski koordinator za Mednarodni družboslovni anketni program (ISSP).  Njegov raziskovalni interes vključuje naslednja področja: družboslovna metodologija (posebej anketna metodologija), družbene neenakosti, ter različne teme s področja politične sociologije. 

Dr. Slavko Kurdija je višji znanstveni sodelavec na Centru za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij na Fakulteti za družbene vede (UL). Od začetka devetdesetih let je član raziskovalne skupine projekta Slovensko javno mnenje. Od leta 2002 je član nacionalne koordinacijske skupine oz. nacionalni koordinator Evropske družboslovne raziskave. Njegove raziskovalne aktivnosti vključujejo oblikovanje in načrtovanje družboslovnih raziskav, njihovo vodenje, nadzor kakovosti ter skrb za implementacijo in harmonizacijo mednarodnih projektov v nacionalno okolje. Osredotoča se na teme, kot so: subjektivna in družbena dobrobit, neenakosti v zdravju, vrednotne in politične orientacije ter zaupanje v institucije.

Dr. Ana Slavec je svetovalka za statistiko in podoktorska raziskovalka v raziskovalnem inštitutu InnoRenew CoE. Leta 2016 je doktorirala iz statistike na Fakulteti za družbene vede UL, kjer je bila zaposlena kot raziskovalka na Centru za družboslovno informatiko in kasneje v Arhivu družboslovnih podatkov. Raziskovalno se trenutno ukvarja z uporabo anketnih metod na področju raziskovanja trajnostne gradnje pa tudi na drugih področjih.

Žan Lep je mladi raziskovalec in asistent na Oddelku za psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani (raziskovalni program Uporabna razvojna psihologija). Raziskovalno se ukvarja z motivacijo, odločanjem in vedenjem ljudi predvsem mladih na prehodu v odraslost in starostnikov, na področjih zdravja, državljanske vključenosti in finančnega vedenja.

Kaja Hacin Beyazoglu je kot asistentka in raziskovalka zaposlena na Katedri za razvojno psihologijo Oddelka za psihologijo Univerze v Ljubljani. Glavnina njenega raziskovanja se sicer osredotoča na otroke in njihov razvoj (npr. zgodnja pismenost, metajezikovne zmožnosti in teorija uma), v času epidemije COVID-19 pa se je ukvarjala tudi z raziskovanjem psihološkimi odzivi in posledic epidemije za različne starostne skupine.

Dr. Katarina Babnik je docentka na Katedri za psihologijo dela in organizacije na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Doktorat je zaključila na Oddelku za psihologijo UL FF in prvih deset leta kariere delala v praksi na področju psihologije dela in organizacije. Raziskovalno se ukvarja z različnimi psihosocialnimi konstrukti, ki povezujejo posameznika s kontekstom dela in življenja v ožjem in širšem okolju.

O Arhivu družboslovnih podatkov

ADP je nacionalni podatkovni repozitorij za družboslovje, od leta 1997 skrbi za dolgotrajno ohranjanje kakovostnih raziskav, ki jih ponuja v ponovno rabo raziskovalcem, pedagogom, študentom, novinarjem in drugi zainteresirani javnosti. ADP je član Konzorcija evropskih arhivov družboslovnih podatkov (CESSSA) in je pridobil certifikat zaupanja vreden arhiv.

Kako do nas?

Kontakt

Arhiv družboslovnih podatkov
Fakulteta za družbene vede
Univerza v Ljubljani
Kardeljeva ploščad 5
1000 Ljubljana

arhiv.podatkov@fdv.uni-lj.si
(01) 5805 292
(01) 5805 293
Facebook Twitter