Priprava pripomb k osnutku ZVOP-2

V sredini oktobra 2017 smo v ADP organizirali prvo srečanje delovne skupine za spremljanje zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov. Udeleženci  sestanka so prišli z različnih visokošolskih in raziskovalnih institucij, Univerze v Ljubljani, Ministrstva za javno upravo ter Ministrstva za zdravje. Različne izkušnje, znanja in pogledi so pokazali raznolikost vprašanj in problemov, povezanih z varstvom osebnih podatkov.

Udeleženci so bili enotni, da nove tehnologije predstavljajo tveganje za zlorabe osebnih podatkov, zato je nova zakonodaja ter zlasti poenotenje le-te znotraj držav članic
EU še kako smiselno in utemeljeno. Hkrati pa je znotraj posodobitve potrebno premisliti tudi, kako zaščititi raziskovalni interes ter si znotraj raziskovalne skupnosti
zagotoviti možnosti za varno rabo podatkov na poti k novim znanstvenim spoznanjem.

Delovna skupina se je vnovič sestala v torek, 7. novembra 2017, in podrobneje izoblikovala pripombe k posameznim členom osnutka ZVOP-2. Pripombe bomo v razpisanem roku poslali pristojnemu organu.

Ministrstvo za pravosodje pripombe zbira do 13. novembra 2017.

Zaključna konferenca projekta CESSDA SaW

Odprto, če je mogoče. Zaščiteno, če je potrebno. Raziskovalni podatki iz DANS